דרך חדשה להתמודדות עם המצב הכלכלי בעת הקורונה

משתמשי אגורה היקרים,

בימים אלו של סגר וריחוק חברתי, רבים מאיתנו מוצאים עצמם במצב כלכלי לא פשוט, מתקשים למצוא עבודה, או חווים ירידה חדה בהכנסות.
לכל אחד מאיתנו יש מיומנויות וכישורים רבים. אם רק היתה דרך פשוטה להציע את המיומנויות השונות שלנו לאנשים הזקוקים להן, במיוחד בקהילות ובמעגלים החברתיים שלנו, יכולנו להפיק מהן פרנסה נוספת, או לחילופין להציע אותן בהתנדבות לאנשים הנמצאים בקושי כלכלי.
 
בשנים האחרונות שקדנו בפרויקט אגורה על הקמת פלטפורמה חדשה לאתר אגורה, שעלייתה לאוויר נדחתה בשל המצב. עם זאת החלטנו להסב אותה כך שתאפשר, בנוסף לשיתוף חפצים, לעשות בדיוק את מה שתואר קודם:
לשתף את המיומנויות שלנו עם הקהילות והמעגלים החברתיים שלנו.
 
הפלטפורמה החדשה נקראת "קהילות אגורה". כתובת האתר הינה: https://kehilot.agora.co.il
 
ב-"קהילות אגורה" תוכלו להציע את מיומנויותיכם, בין אם בתשלום או בהתנדבות, או לבקש שירותים להם אתם זקוקים, בקהילות ובמעגלים החברתיים שלכם.
 


🔶 יצירת רשת של מיומנויות

 
הרעיון הוא לשתף את הסובבים אותנו בכל המיומנויות שיש לנו, שאנו רוצים או מוכנים לעסוק בהן, בין אם בתשלום או בהתנדבות.
לא מדובר רק בתחומים בהם יש לנו הכשרה מקצועית, אלא ממש לשתף כל מיומנות בכל רמת התמחות.
לדוגמה, אם אני חשמלאי בהכשרתי המקצועית, אבל אני יודע ורוצה לתת שיעורי גיטרה למתחילים, ללמד שימוש בתוכנה שאני מכיר, לסייע בפתרון תקלות במחשב, לבשל, לעשות הובלות עם הרכב הפרטי, או אפילו לעסוק בתחומים שלא דורשים נסיון רב כמו כיסוח דשא - אני יכול לשתף מיומנויות אלו באתר.
 
בדרך זו תיווצר לנו רשת ענפה של מיומנויות זמינות, שתאפשר לכולנו - במיוחד בקהילות ובמעגלים החברתיים שלנו - לתמוך אחד בשני.
 
 

🔶 העוצמה שבקהילות

 
יש לנו קשר או זיקה כלשהי לאנשים רבים מכפי שאנו חושבים. "קהילות אגורה" בנוי באופן שמאפשר לנו ליצור חיבור עם אותם אנשים וליצור רשת קהילתית אישית. האנשים ברשת זו מגיעים משלושה מקורות:
 
🔹 חברים - כל האנשים שאנו מכירים באופן אישי והיינו רוצים לצרף לרשת שלנו.
 
🔹 קהילות - קבוצות של אנשים בעלי זיקה מסוימת. לא מדובר רק בקהילה גיאוגרפית. ניתן להקים או להצטרף לקהילה משפחתית, קהילה של חברים לעבודה, קהילה של תושבי הבניין, קהילה של חברים ללימודים, קהילה של בעלי תחביב כלשהו או כל קבוצת אנשים שיש ביניהם זיקה כלשהי.
 
🔹 אנשים נוספים הגרים בסביבתנו הגיאוגרפית.
 
אלו הם האנשים שיחשפו להצעות ולבקשות שלנו, ואנחנו לשלהם. היות שיש בינינו זיקה כלשהי, גם אם איננו מכירים, קיים סיכוי רב יותר שנרצה לסייע ולהסתייע אחד בשני.
 
 

🔶 רב לאומיות

 
קהילות אגורה הינה פלטפורה שניתן להתאים לכל מדינה ולכל שפה. תוכלו להציע אותה לבני משפחה ולחברים מעבר לים (הכתובת הבינלאומית של האתר הינה https://www.giventake.net).


🔶 עזרו לנו לקדם את הפרויקט

 
משתמשי אגורה, אם הפרויקט החדש מצא חן בעיניכם, רצינו לבקש אם יהיה באפשרותכם לסייע לנו לקדם אותו בשתי דרכים פשוטות:
 
 1. כדי שהפרויקט יתחיל לנוע, יסייע מאוד אם תוכלו, במידה שזה מתאים לכם, לפרסם באתר מודעה אחת (כמובן שאם אפשר יותר - מה טוב), ובה מיומנות שיש לך שהייתם מוכנים להציע אותה, בין אם תמורת תשלום או בהתנדבות.
   
 2. נשמח אם תוכלו לשתף בפייסבוק את הפוסט שפרסמנו אודות הפרויקט החדש.
  הפוסט נמצא בקישור זה.
 

🔶 אז איך משתמשים באתר החדש?

 
 1. נכנסים לכתובת  https://kehilot.agora.co.il
   
 2. מי שכבר רשום לאתר אגורה יכול להתחבר עם המייל והסיסמה שלו - בדף ההתחברות. (את חלקכם המערכת תזהה אתכם אוטומטית ללא צורך בדף התחברות)
   
 3. מי שלא רשום לאתר אגורה יכול להירשם דרך דף ההרשמה.
   
 4. לאחר הרישום תעברו דרך תפריט התחלתי קצר, בו תוכלו להתחיל בבניית הרשת הקהילתית האישית שלכם.
   
 5. תוכלו להחליף בין מצבי שיתוף מיומנויות לבין מסירת חפצים באמצעות הכפתור הצמוד ללוגו.
   
 6. כדי לפרסם מודעה לחצו על "הציעו" או "בקשו" ומלאו את הטופס.
   
 7. בדף הבית (מגיעים אליו על ידי לחיצה על הלוגו) תוכלו לראות את כל ההצעות והבקשות של האנשים הנמצאים ברשת הקהילתית האישית שלכם.
 
 

🔶 קישורי עזר נוספים

 
 
 נשלח ע"י שלח לחמך - מערכת הפצת הטוב של פרויקט אגורה