טבעם של הטוב והרע - סרט חדש של פרויקט "חשיבה צלולה" 

יקרים,
כשמסתכלים על החברה שלנו בישראל, ועל החברה האנושית בכלל, אנו רואים קונפליקטים ומאבקים בכל רובד של החברה. מאבקים אשר יוצרים פילוג, קיטוב והקצנה בין יחידים וקבוצות.
מעניין גם לראות שבמאבקים אלו כל צד רואה את עצמו בתור הצד הטוב, ורואה את הצד השני כצד הרע.
בין אם זה דתיים מול חילונים, שמאלנים מול ימנים וכד', אנו לרוב תופשים עצמנו בתור ה"טובים" או "המוסריים" ואת הצד השני בתור ה-"רעים" או ה-"לא מוסריים".
תפישה זו היא אחת הסיבות המרכזיות הגורמות לשוני בדעות להפוך למאבק, כי אם אני טוב והאחר הוא רע, באופן טבעי אאבק למען הטוב (אני) כנגד הרע (הצד האחר).
 
אבל, האם אי פעם שאלתם עצמכם לעומק מהם בעצם הטוב והרע?
מי קובע מה טוב ומה רע, ועל פי מה הטוב והרע נקבעים?
 
כשחקרתי לעומק את השאלה הזו גיליתי שתי תובנות משמעותיות ששינו את חיי. תובנות אלו היו שונות מאוד מצורת החשיבה בה הורגלתי ביחס לטוב ולרע, וכתוצאה מההפנמה שלהן נפתחו עבורי דרכים הרבה יותר מועילות להרבות טוב בעולם ללא צורך במאבק.
 
אני רוצה להזמין אתכם לפנות לעצמכם רבע שעה מהחיים, רבע שעה שבה תהיו פנויים נפשית לחשוב בצורה מעמיקה, ולצפות בסרטון שיצרתי: "טבעם של הטוב והרע".

חשוב לי לומר מראש שתובנות אלו עשויות להיות לא פשוטות לעיכול, כי במבט ראשון קשה להבין כיצד ראיית העולם שהן מאפשרות יוצרת שיפור בעולם. אך מי שיצפה בסרטון עד סופו, ויהרהר לעומק על הנושאים שאני מציג בו, יוכל להבין זאת.
כמו תמיד אני מזמין אתכם לשתף באזור התגובות את מחשבותיכם, בין אם אתם מסכימים איתי או לא, כי הדבר החשוב ביותר הוא לפתח דיון שיפרה ויעשיר את נקודת המבט של כולנו.
 
לצפייה בסרטון לחצו כאן
(הארה: הסרטון באנגלית וניתן להפעיל כתוביות בעברית)

לצפייה בסרט לחצו כאן
נשלח ע"י שלח לחמך - מערכת הפצת הטוב של פרויקט אגורה