תרומת דם - אתר שמציל חיים

משתמשים יקרים:

לאחרונה עלה לאוויר הרשת פרויקט גאוני שנקרא "תרומת דם". פרויקט זה יכול, פשוטו כמשמעו, להציל חיי אדם.

אתר זה הוקם לזכרה של שני לבון. שני לבון, הייתה זקוקה בדחיפות לתרומות דם מסוג AB לצורך תרומת טסיות דם ולמרבה השמחה חצי מהמדינה נתרמה למאמץ כדי להציל אותה ולמצוא לה תרומות. מעל 250 איש בעלי סוג דם AB נרתמו והיו מוכנים להגיע לבית חולים רמב"ם בחיפה בהתראה של רגע כדי לתרום מדמם ולעזור לשני, אך למרבה הצער התרומות לא הועילו ושני לבון נפטרה ב-3.5.2010 כתוצאה מסיבוכים של לוקמיה.
 

אולי זה ישמע מדהים, אך כיום במדינתנו לא קיים מאגר ממוסד המאגד אנשים המעוניינים לתרום דם כדי להציל חיי אדם. אם מחר יהיה צריך חולה אחר תרומת דם מסוג AB הוא יאלץ לעבור את אותו מסע מתיש שעברו הוריה של שני בחיפושם אחרי תורמים מתאימים שכלל פניה לעיתונות וחשיפת כל פרטי המקרה לכלל המדינה, פניה לאוניברסיטאות כדי להגיע לסטודנטים והפצה במיילים רחבי היקף כדי להגיע לכמה שיותר אנשים...
מאגר פשוט שכולל הרשמה של 20 שניות יכול היה לפתור את כל הבעיה.

מסיבה זו הוקם אתר תרומת דם www.trumatdam.co.il
מטרת האתר היא לחסוך את הזמן היקר שבחיפוש האנשים המתאימים לתרומה.

כל מי שמעוניין לתרום דם במקרי חרום, צריך בפשטות להרשם לאתר ובמידת הצורך תישלח אליו בקשה לבוא ולתרום. ההרשמה באתר אינה מחייבת, וכל אחד יוכל לבחור האם הוא מעוניין ללכת לתרום דם במידה ונשלחת אליו בקשה. מנהלי האתר מתחייבים שפרטי התורמים לעולם לא יועברו על לאף גורם חיצוני, ולא ישתמשו בו להפצת פרסומות מכל סוג שהן, למעט בקשות לעזרה עבור תרומות דם.

ברגע שמספיק אנשים יהיו רשומים באתר, שוב לא יצטרכו חולים לחפש תורמים מתאימים, פניה אחת לאתר תאפשר להם להגיע למאות אם לא לאלפי תורמים פוטנציאלים שמעוניינים לבוא ולתרום!

אנו מעודדים אתכם להכנס לאתר ולהרשם אליו, כדי שביחד יהיה לנו את הכח להציל חיים.
 

פרויקטים נוספים להצלת חיים

להלן פרויקטים חשובים נוספים בעזרתם נוכל להציל חיים, אנו מזמינים אתכם להצטרף למאגרי התורמים של פרויקטים אלו, על מנת שנוכל יחד להציל חיים.

קבוצות דם - http://www.bloodgroups.co.il
פרויקט דומה לאתר תרומת דם, המיועד למשתמשי facebook. הצטרפו לקבוצת סוג הדם שלכם, ובמקרה הצורך (ורק במקרה הצורך) תקבלו הודעה מהנהלת הקבוצה לתרום דם.

זמן חיים - המאגר הלאומי של תורמי מח עצם של ארגון עזר מציון
על ידי בדיקת דם פשוטה ניתן לקבוע את מאפייני מח העצם שלנו, ולהכנס למאגר תורמים פוטנציאליים. השתלת מח עצם הוא תהליך שמציל חיים במחלות סופניות רבות, אך הסיכוי למצוא מח עצם תואם הוא נדיר ביותר, ולכן יש צורך במאגרי מידע גדולים. ניתן להשאיר פרטים באתר ולקבל עדכון ברגע שבו יתקיים מבצע התרמה ארצי.

בשמחה
צוות פרויקט אגורה
נשלח ע"י שלח לחמך - מערכת הפצת הטוב של פרויקט אגורה