ללמוד להיות הורים - המלצה חמה מפרויקט אגורה

הורים לילדים? הורים לעתיד?

מהו הדבר החשוב ביותר עבור עתידו של ילדכם?

הדבר החשוב ביותר לעתיד הילד אינו שיהיה מסודר כלכלית, לא שיהיו לו ציונים טובים ואף לא שיהיה לו מקצוע. דברים אלו הם חשובים מאוד, אך הדבר החשוב ביותר, אשר ישפיע עליו בכל תחומי החיים, הוא ההשפעה וסוג החינוך שיקבל הילד בשנים הראשונות לחייו.

גורם ההשפעה הגדול והמכריע ביותר עבור הילד אינם בית הספר או מסגרות חינוך שונות, אלא ההורה.

לצערינו הרב לא מלמדים אותנו בבית הספר כיצד להיות הורים, ודווקא למסגרת ההורות, המכריעה כל כך, רבים מאיתנו נכנסים ללא שום הכשרה מוקדמת וללא הבנה. דבר זה גורם לכך שגידול הילדים הופך פעמים רבות למעמסה, שלא להגיד סיוט עבור ההורה, אבל גרוע מכך, הילד גדל בתוך סביבה לא יציבה והבסיס עליו נבנים החיים שלו איננו טוב כפי שיכול היה להיות.

תופעה זו קורית גם להורים הרוצים באמת ובתמים את הטוב עבור הילד. זו הסיבה שהכנה טובה להורות היא קריטית עבור עתיד הילדים.
 

ציון לשבח מאת פרויקט אגורה לסדרת הטלויזיה סופר נני

סופר נני
 
לפני מספר שנים עלתה לאוויר בערוץ השני הסדרה "סופר נני".  בסדרה זו, מגיעה מיכל דליות, יועצת ומומחית בתחום התנהגות ילדים, לבתי משפחות הנתקלות בקושי בגידול הילדים. במהלך התכנית, בה עוזרת מיכל למשפחה לשפר את המצב, היא מלמדת את הצופים עקרונות יסוד מהותיים בתחום הורות נכונה וגידול בריא של הילדים.

בפרויקט אגורה מצאנו שלסדרה ערך עצום לשיפור איכות החיים של המשפחות בישראל, וכן מצאנו את כוכבת הסדרה, מיכל דליות, כיועצת מקצועית ביותר בעלת גישה בריאה ומאוזנת לחינוך ילדים.

אנו ממליצים לכל מי שהינו הורה לילדים או שמתכנן להיות הורה לילדים לצפות בפרקי הסדרה וללמוד משם את העקרונות הבסיסיים המאפשרים גידול בריא של הילדים.
(יחד עם זאת, אנו ממליצים לכל הורה או הורה לעתיד, להשקיע זמן ומשאבים בקבלת הכשרה ובלימוד תחום חינוך הילדים, שהוא תחום רחב יותר ממה שיכולה לכסות תכנית טלוויזיה.)

ניתן לצפות בכל הפרקים באתר "מקו" בכתובת הבאה,

 
בברכה

צוות פרויקט אגורה

נשלח ע"י שלח לחמך - מערכת הפצת הטוב של פרויקט אגורה